O mně

 Martina Houdek

(rozená Houdková, ale tu byste na Googlu těžko našli) věděla už odmala, čím bude, až bude velká… (důkazem je fotografie níže z roku 1990)

Během základní školy se rozhodla, že se bude věnovat hlavně grafickému designu, který taky vystudovala na SPŠ Keramické v Karlových Varech. Pro svůj rozvoj grafického designu pokračovala ve studiu Zpracování tiskovin na Vyšší odborné škole grafické v Hellichově ulici v Praze, odkud po roce studia přestoupila na obor Fotografie a média v ateliéru MgA. Lucie Mlynářové a Mgr. Libuše Jarcovjákové. Následovalo bakalářské studium na Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě a na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem ateliér Aplikované a reklamní fotografie u prof. Mgr. Miroslava Vojtěchovského.

Několik let byla fotoeditorkou deníku MF DNES a poté pracovala ve Fotobance ČTK, pro kterou je nyní externí fotografkou. Věnuje se mnoha druhům fotografie a grafickému designu. Díky jejímu zájmu o swingovou kulturu se stala dvorní fotografkou Ondřeje Havelky, mnoha swingových kapel v ČR a taneční školy Swing Maniacs ve Španělsku. V roce 2014 vydala vlastním nákladem autorskou fotografickou knihu Swing! a o dva roky později získala se swingovým tématem v soutěži Czech Press Photo nominaci s videoreportáží a 1. cenu za kategorii Lifestyle – série. V současné době organizuje výstavy pro Cafe Prostoru_ v NTK a živí se především portrétní, reportážní a lifestyle fotografií a grafickým designem.  
  upoutavkmalá martina houdek
Více zde:
 
 
 

Translate »