Nahoru Dolu

O výstavě Narohu dolu: „Nahoře a dole“ jsou dva světy: Swing a Blues, odlišné rytmy, cesty, způsoby vyjádření a dynamika dialogu tanečních partnerů i sólových projevů. Paralelně fungují a vzájemně se doplňují. Někteří tanečníci tančí oba styly, jiní volí podle svých preferencí raději živější dynamické pohyby, nebo naopak plynulé procítěné často mikro pohyby, ve kterých je mezi tanečníky řečeno víc, než je zřetelné pro oko netančícího diváka. V obou tancích je vášeň a kreativita pohybu. Nejen proto jsou tyto světy zásadně propojené. Spojuje je plno skvělých lidí, kteří dohromady vytváří stále rostoucí celosvětovou komunitu.
Fotografie Martiny Houdek umístěné „Nahoru“ pocházejí z Barcelony, Madridu a Prahy a vznikly během posledního roku. Všechny byly vytvořeny na zakázku ať už pro taneční školu Swing Maniacs a jejich propagaci, nebo pro jednotlivce. Martina Houdek se díky stáži v taneční škole ocitla v kreativním prostoru pro seznámení se se světově uznávanými tanečníky. S některými strávila jednu až dvě hodiny, s jinými to bylo i několik fotografování s různými partnery a tanečními styly od Lindy hopu, Charlestonu, Stepu, Balboy, Shagu, přes Blues, Hip Hop a jiné. Zrcadlovka Nikon si neodpočinula ani dva dny a archiv autorky nyní čítá něco přes 120 tanečních osobností a na stovky již vybraných a desítky propagačně užitých fotografií.
Fotografie umístěné „Dolu“ byly pořízeny během víkendu Prague Blues eXchange 2017. Celý svět se sjel do ještě mrazivé jarní Prahy, aby prožil nezapomenutelný a jedinečný Blues v srdci Evropy. Reportážní styl fotografie ve špatných světelných podmínkách a závislý na konkrétním prostředí vytváří velmi podstatný vizuální kontrast vůči fotografiím nahoře.
Během PBX 2017 vznikalo současně i video, které je dostupné na Youtube.


Translate »